Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

Audyt wzorniczy

Audyt wzorniczy pozwala na zdiagnozowanie firmy, jej potencjału i kierunków działania w zakresie rozwoju wzornictwa przemysłowego. W przeciwieństwie do tradycyjnego audytu, nie jest jedynie rolą kontrolną. Identyfikacja wizualna, jej potencjał i doświadczenie to kluczowe elementy oceny. Dodatkowo audyt wzorniczy pozwala oszacować posiadane zasoby oraz świadomość potrzeb. To narzędzie, które wskazuje jak duże możliwości może pełnić wzornictwo. Rezultatem przeprowadzonego audytu jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności audytowanej firmy, zwiększenie rozpoznawalności marki oraz ogólnorozwojowe działania marketingowe.

Przeprowadzony przez nas audyt wzorniczy obejmuje poniższe elelmenty:

 • Analiza wizerunku marki: zbadanie odczuć kontrahentów oraz spostrzeżeń związanych z marką, rodzaje komunikatów i ich spójność (przekazy w logotypie, graficznych publikacjach, social mediach i innych kanałach komunikacji), sposób docierania do klientów. Analiza obejmuje nie tylko Klienta, ale także głównych konkurentów. Efektem jest rozbudowana analiza porównawcza.
 • Analiza wzornicza produktów: określenie dojrzałości wzorniczej przedsiębiorstwa – przygotowanej na podstawie oferowanych i planowanych do wprowadzenia do oferty produktów. Analiza obejmuje obiektywną ocenę jakości projektów – rodzaje zastosowanego wzornictwa, funkcje użytkowe, ergonomię, ekoprojektowanie. Dodatkowo w jej ramach przygotowywana jest standaryzacja grup produktowych. Efektem jest określenie znaczenia produktów przedsiębiorstwa u odbiorców, a także określenie dostępnego rynku dla produktów (obejmującego zakresem obsługiwany i potencjalny).
 • Analiza pod kątem optymalizacji produkcji i sprzedaży: kompleksowa analiza procesu produkcji, obejmująca zastosowane rozwiązania techniczne, przyjętą technologię wykonania oraz kanały dystrybucji oraz rynki zbytu. Wynikiem jest określenie wskazówek wykonawczych, określenie modernizacji rozwoju i rozbudowy parku maszynowego oraz sposobów sprzedażowych z uwzględnieniem systemów biznesowych zachodzących pomiędzy firmą a jej kontrahentami.

Elementy strategii wzorniczej obejmują:

 • Charakterystyka firmy obejmuje analizę wzorniczą w zakresie aktualnych i przyszłych produktów, stosowanej technologii, struktury organizacyjnej, procesów komunikacji z klientem oraz strategii marketingowej.
 • Ogólny opis otoczenia firmy w zakresie designu określający co najmniej informacje odnośnie charakterystyki klientów, opisy głównych konkurentów.
 • Opis trendów rynkowych, kluczowych w kontekście firmy. Zaprezentowanie trendów branżowych, społecznych i technologicznych o dużym potencjale wpływu na rynek przedsiębiorstwa.
 • Ocena poziomu wykorzystania wzornictwa w firmie oraz jej potencjału w tym zakresie.
 • Zdefiniowanie problemów wzorniczych w firmie, obejmujących zarówno produkty jak i procesy biznesowe w firmie.
 • Możliwości rozwiązania problemów wzorniczych w firmie.
 • Rekomendacje dalszych szczegółowych działań dla firmy.
 • Oferujemy usługę wykonania audytu wzorniczego, dostosowanego do potrzeb Państwa przedsiębiorstwa.         

Nasi eksperci ds. wzornictwa zapewniamy Pańśtwu kompleksową obsługę, która pozwoli przedsiębiorstwu na wyróżnienie się na tle konkurencji.